سورة النصر

إِذَا جَآءَ نَصْرُ ٱللَّهِ وَٱلْفَتْحُ (1) وَرَأَيْتَ ٱلنَّاسَ يَدْخُلُونَ فِى دِينِ ٱللَّهِ أَفْوَاجًا (2) فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَٱسْتَغْفِرْهُ ۚ إِنَّهُۥ كَانَ تَوَّابًۢا (3)
هنگامي که ياري خدا و [آن] پيروزي فرا رسد، (1) و مردم را ببيني که گروه گروه در دين خدا درآيند، (2) پس پروردگارت را همراه با سپاس و ستايش تسبيح گوي، و از او آمرزش بخواه، که او همواره توبه پذير است. (3)
چون هنگام فتح و فيروزي با ياري خدا فرا رسد (مراد فتح مکه است). (1) و مردم را بنگري که فوج فوج به دين خدا داخل مي‌شوند (و تو را به رسالت تصديق مي‌کنند). (2) در آن وقت خداي خود را حمد و ستايش کن و (از لوث شرک) پاک و منزّه‌دان و از او مغفرت و آمرزش طلب که او خداي بسيار توبه پذير است. (3)
هنگامي که ياري خدا و پيروزي فرارسد، (1) و ببيني مردم گروه گروه وارد دين خدا مي‌شوند، (2) پروردگارت را تسبيح و حمد کن و از او آمرزش بخواه که او بسيار توبه‌پذير است! (3)
When comes the Help of Allah, and Victory, (1) And thou dost see the people enter Allah's Religion in crowds, (2) Celebrate the praises of thy Lord, and pray for His Forgiveness: For He is Oft-Returning (in Grace and Mercy). (3)